Що вмієте, того не забувайте,

А чого не вмієте, того навчайтесь.

В. Мономах

Творча праця можлива лише тоді, коли людина ставиться до роботи з любов’ю, тоді вона свідомо бачить в ній радість, розуміє користь і необхідність праці;  коли праця робиться для неї основною формою особистості таланту.

У людини все має бути досконалим: і душа, і вчинки, і думки… А якщо до гарної душі і чистих помислів додати зусиль та завзяття, щирої любові та винахідливості, натхнення й ентузіазму, то задумана людиною добра справа увінчається успіхом.

Сьогодення вимагає від учителів трудового навчання удосконалювати прийоми, методи, форми навчання. Знаходити ефективні шляхи  проведення уроків, що забезпечували б внутрішньопредметні зв’язки, активізували мислення, світогляд, стійкий інтерес до уроків трудового навчання, сприяли розвитку особистості кожного учня.

Навчити дітей користуватися різними інструментами, виготовляти різноманітні вироби, виховувати працелюбність, культуру праці, розширювати творчі здібності, політехнічний світогляд, допомагати у професійній само визначеності – ось мета, над якою працює кафедра трудового навчання.

Майстерні з технічної та обслуговуючої праці світлі, просторі і розташовані в окремому приміщенні. Всі вони мають необхідне обладнання для викладання матеріалу, передбаченого програмами МО України з трудового навчання. На наших уроках учні оволодівають знаннями та вміннями з обробки та виготовлення виробів  з деревини, металу, навчаються швейної справи, рукоділлю, роботи з харчовими продуктами.

Велику увагу приділяють працівники кафедри і розвитку традицій місцевих художніх промислів: українській народній вишивці, художній обробці деревини. Результатом плідної праці вчителів та учнів є щорічні звітні виставки творчих  робіт,  участь у різноманітних конкурсах. Багато наших  вихованців постійні призери районних , обласних олімпіад. З 1993  по 2010 роки учні нашої гімназії є постійними переможцями ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади.  А в 2001, 2003, 2004, 2005 роках були призерами ІV етапу  Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання і обслуговуючої праці.

За роки існування школи на кафедрі трудового навчання працювали такі вчителі:

Технічна праця – Бігун О.К., Клебан В.В., Дацко В.Г.

Обслуговуюча праця – Бігун Г.І.

Сьогодні кафедра трудового навчання складається з трьох вчителів: Бігун Г.І., Бігун І.О., Бігун О.К. Особливо слід відзначити тих вчителів, які працювали і працюють багато років: Бігун Г.І., вчитель обслуговуючої праці, вчитель-методист, яка нагороджена почесними грамотами МО України за заслуги у роботі, Бігуна О.К., вчителя трудового навчання, вчителя-методиста, який теж нагороджений грамотами МО України за заслуги у роботі. Бігун І.О. – молодий вчитель, наш випускник 199 року, обрав професію батьків і повернувся у гімназію на рідну йому кафедру. Продовжує справу Галини Іванівни і Олексія Купріяновича. Іван Олексійович нагороджений грамотою відділу освіти за зайняте ІІ місце у районному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2010» та грамотою відділу освіти за високі показники у роботі з обдарованими дітьми.

Приємно відзначити, що багато наших вихованців стали вчителями трудового навчання і обслуговуючої праці, інші нині успішно навчаються в ліцеях, коледжах, інститутах та університетах, здобуваючи професії, які так необхідні для розвитку нашої держави.