Історія гімназії мовою документів і фактів.

1987-1989 роки. Будівництво середньої школи №2 у Підволочиську.

1990 рік. Березень: директором Підволочиської середньої школи №2 призначено Паляницю Б.Д.

Березень-вересень йде формування педагогічного і учнівського колективів.

25.08 – освячення середньої школи №2.

31.08 – урочисте відкриття школи №2.

01.09 – Свято Першого Дзвоника і перший урок у новозбудованій школі.

1991 рік. Створення первинного осередку «Родовід» ТУМу ім. Т. Шевченка «Просвіта». Презентація школи №2 в день вшанування Великого Кобзаря.

Вперше відзначено 73 річницю проголошення ЗУНР.

Перший випуск Підволочиської середньої школи №2.

1992 рік. Під керівництвом першого директора Б.Д. Паляниці, зусиллями викладачів, батьків на подвір’ї встановлено погруддя Івана Франка.

1993 рік. У школі створено світлицю «Рідна оселя». Проведено наукову конференцію «Духовність народові».

1998 рік. Розпочала роботу волонтер Корпусу Миру США Елізабет Ватсон.

2000 рік. Підволочиській школі №2 – 10 років. З нагоди 10-річного ювілею у День знань відбулася урочиста академія.

2001 рік. 29 березня було відкрито кабінет франкознавства за участю письменника, директора літературно-меморіального музею І. Франка у Львові Романа Горака та професора-франкознавця з Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка Романа Гром’яка. Цей кабінет став навчально-методичним центром з вивчення творчої спадщини Великого Каменяра як для гімназії, так і для всього району. У день відкриття з ініціативи директора Б.З. Берези пройшла перша науково-практична конференція «Іван Франко у школі: досвід, проблеми».

2002 рік. 01.09 – день відкриття Підволочиської загальноосвітньої школи-гімназії. Вперше на урочисту лінійку внесено прапор гімназії із зображенням її емблеми. Вперше прозвучав гімн гімназії на слова директора Богдана Зіновійовича Берези й музику викладача Ганни Ярославівни Цьмух.

Велика робота, яку проводив кабінет франкознавства та методично-предметна кафедра вчителів-словесників, наблизила день 18.11.2002 року, коли рішенням Кабінету Міністрів України (№672 від 18.11.2002р.) школі-гімназії було присвоєно ім’я Івана Франка.

Створено Франківське наукове братство.

Вперше відбулась посвята в гімназисти  у День Віри, Надії, Любові і їхньої матері Софії, що уособлює мудрість.

2003 рік. 28.02-01.03 відбулась друга науково-практична конференція в руслі підготовки до 150-річчя від дня народження Каменяра. Участь у ній взяли учителі-словесники з усієї області, науковці інституту франкознавства Львівського університету, державного медичного університету імені І. Горбачевського з Тернополя.

15.05 – вперше проведено День науки, вперше гімназистам вручено грошові стипендії.

Червень, вересень – встановлено два комп’ютерні класи.

Видано І-й випуск науково-методичного збірника-щорічника «Пролог».

Відкрито кабінет-музей визвольних змагань «За Україну, за її волю».

2004 рік. Вперше пройшла презентація класів.

Добре обладнаний творчий центр із вивчення англійської мови, робота волонтера Корпусу Миру США Реджін Спірс сприяла відкриттю профільного класу англійської філології.

2005 рік. Відкрито та освячено барельєф Івана Франка, проведено урочисту академію з нагоди 100-річчя поеми «Мойсей». Видано ІІ-й випуск науково-методичного збірника-щорічника «Пролог».

Створено юнацько-патріотичну організацію «Львинець».

Вибори першого президента школи-гімназії.

2006 рік. Це рік 150-літнього ювілею Івана Франка, який був, є і буде для нас усіх Учителем.

Школа-гімназія стала лауреатом конкурсу «100 кращих шкіл України 2006» і увійшла в десятку кращих навчальних закладів України в номінації «Соціальне партнерство».

18.05 відкрито та освячено гімназійну капличку – духовний центр гімназії.

25-28.05 делегація гімназії взяла участь у І Всеукраїнському форумі загальноосвітніх навчальних закладів імені Івана Франка в м. Львові та с. Нагуєвичах.

Школа-гімназія за результатами комплексної обласної перевірки визнана кращою з 26 навчальних закладів нового типу області.

Створено навчально-виробничий комплекс «Львинці» спільно з Тернопільським державним технічним університетом імені Івана Пулюя.

Видано ІІІ-й випуск науково-методичного збірника-щорічника «Пролог», присвячений 150-річчю від дня народження І. Франка.

Відбувся обласний семінар директорів гімназій.

2007 рік. Гімназії – 5 років. Школа-гімназія пройшла державну підсумкову атестацію з відзнакою.

Перший захист наукових робіт у Малій Академії наук.

2008 рік. Видано ІV-й випуск науково-методичного збірника-щорічника «Пролог», присвяченого 1020 річниці Хрещення України-Русі.

Наш навчальний заклад отримав статус гімназії.

Встановлено індивідуальне опалення.

2009 рік. Перший випуск гімназистів.

Пройшов обласний семінар лідерів учнівського самоврядування, вчителів трудового навчання.

2010 рік. Підволочиська гімназія імені Івана Франка стала переможцем обласного етапу громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах освіти.

Профспілкова організація перемогла в обласному конкурсі на кращу профспілкову організацію працівників освіти і зайняла третє місце в області серед профспілкових організацій бюджетної сфери.

2011 рік. Відкриття класів комп’ютерно-інформаційних та мультимедійних технологій.

Підписання угоди про співпрацю із навчальними закладами ZDZ республіки Польща.

ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Проектування розвитку та психолого-педагогічного супроводу обдарованої особистості».

Гімназисти – переможці ІV Всеукраїнської виставки «Обдаровані діти України», регіонального турніру 10 відкритого чемпіонату області з інтелектуальних ігор «Унікум», призери обласної спартакіади серед допризовної молоді, військово-спортивної гри «Сокіл», «Джура».