Вчитель початкових класів - це насамперед людина,

яка любить дітей, знаходить радість у спілкуванні

з ними, вірить у те, що кожна дитина може стати

доброю людиною, вміє дружити з дітьми, бере

близько до серця дитячі радощі і прикрощі, знає

душу дитини, ніколи не забуває, що й сам він був

дитиною.

В.Сухомлинський

Діти – золотий генофонд держави, її майбутнє. Сьогодні наше майбутнє сидить за шкільними партами, воно щире, довірливе. Кожен наш вихованець – неповторна індивідуальність, а весь клас – це не сіра одноманітна маса, а суцвіття обдарувань, талантів, творчих та інтелектуальних особистостей. Не занапастити, а розвинути талант, природний дар дитини – це завдання ставить перед собою кожен вчитель початкових класів.

Уроки базуються так, щоб збудити думки, сприяти розвитку особистості, бачити у звичайному незвичайне, спостерігати, слухати, розуміти, бути активними.

Початкова ланка охоплює 120 учнів, які навчаються у 1-4 класах. Сьогодні у нашій гімназії є два перших класи (класоводи – Войтович Я.Є. та Камінська О.Д.), два других (класоводи Василишин Н.І., Войтович М.Ф.), два третіх (класоводи Солтис Г.М. і Сачко Л.М.) та один четвертий (класовод Гурська Н.Є.)

З першого класу вихованці нашої гімназії вивчають англійську мову, відвідують уроки християнської етики, а починаючи з другого класу працюють із комп'ютером на уроках «Сходинки до інформатики».

Вчителі-наставники Василишин Наталія Іванівна, Войтович Марія Франківна, Солтис Галина Михайлівна, Сачко Людмила Миколаївна та Гурська Надія Євгенівна охоче діляться педагогічним досвідом зі своїми молодшими колегами. Ці люди досконало володіють методикою навчання і виховання, вміють згуртувати дитячі колективи, мають авторитет серед батьків.

Головна мета вчителів – формувати позитивне ставлення до навчання, навчити дитину спілкуватися у колективі, поводитися в громадських місцях. Тому в нашій гімназії поряд з уроками проводяться виховні заходи, що підвищують активність дітей, роблять малодоступне простим, зрозумілим, близьким.

Так, традицією стало презентувати свій колектив у четвертому класі.

До визначних літературних дат та свят календаря проводяться ранки, вікторини, конкурси на кращого читця та художника, усні журнали.

Активну участь учні 2-4-х класів беруть у конкурсі знавців української мови імені П.Яцика, природничому конкурсі «Колосок», математичній грі «Кенгуру» та стають переможцями і одержують відповідні сертифікати.

Незамінним помічником вчителів є вчитель музики – Рокецька Володимира Степанівна. Людина своєї справи.

У своїй роботі вчителі впроваджують інноваційні технології, поєднують групові та індивідуальні форми роботи. Удосконалення професійної майстерності вчителя є одночасно й серйозним поштовхом до самоосвіти, умовою його успішної, творчої праці.

Із семи учителів вищу категорію мають - 6, звання «старший вчитель» - 2, «Учитель методист» - 3. Це педагоги, які мають 25-35 років стажу. І що більше у нас з колегами спільного, то краще розуміємо, що це наша доля, наш шлях. Молоді педагоги Войтович Ярослава Євгенівна, Камінська Ольга Дмитрівна та Лейцусь Юлія Петрівна переймають досвід старших колег, проявляють себе в любові до дітей, у безперервних пошуках ефективних методів роботи.

У гімназії працює п'ять груп продовженого дня. Вихователями працюють Глушик Надія Григорівна, Гайдамащук Ганна Ярославівна, Шатан Галина Богданівна, Майківська Тетяна Миколаївна, а керує ними досвідчений вихователь із 28 річним стажем Величук Любов Теодорівна.

Треба побачити, як після уроків учні поспішають до лагідних, чуйних, справедливих, люблячих своїх наставників.

Нашій гімназії 20 років. І хочеться згадати тих вчителів, які працювали на кафедрі початкових класів: Швець Галина Василівна, Папіровська Олександра Теодозіївна, Сакевич Галина Ростиславівна, Грицай Наталія Михайлівна, Заяць Ганна Павлівна, Пестрак Надія Михайлівна, Пилипчук Лариса Володимирівна, Мостецька Руслана Олегівна, Парніцька Ірина Тимофіївна, Лизун Ліна Павлівна, Сіржант Світлана Арсенівна, Глушик Наталія Богданівна, Гайдукевич Алла Валентинівна, Лотоцька Галина Анатоліївна, Самолук Галина Теодозіївна, Гіс Наталія Михайлівна, Найда Наталія Ярославівна, Ярванчук Оксана Степанівна, Задорожна Іванна Ігорівна, Чорній Галина Миколаївна, Ящишина Гаїна Миколаївна, Перхалюк Володимира Гнатівна, Перун Марія Петрівна (покійна).

Наша гімназія – це берегиня добра, любові, знань, дитячого сміху, яка ласкаво відкриває двері вчителям та учням, щоб діти володіли знаннями і змогли знайти своє місце у житті, щоб дороги землі, якими їм доведеться довго і впевнено йти, встелялися рушниками з пісень, чарівних слів, барвистих квітів і добрих справ.