«Дати людині щастя улюбленої праці – допомогти їй знайти
серед безлічі доріг саме ту, на якій найяскравіше розкриються її індивідуальні
творчі сили і здібності», – ці слова В. Сухомлинського стали девізом роботи
вчителів природничої кафедри нашої гімназії, а саме:
Слободзяної Зіновії Григорівни – вчителя хімії вищої категорії, вчителя-методиста, відмінника освіти, Грицух Світлани Вікторівни – вчителя географії вищої категорії, вчителя-методиста, Грицуха Степана Федоровича – вчителя географії вищої категорії. Липки Людмили Анатоліївни – вчителя біології вищої категорії, вчителя-методиста, відмінника освіти.
Членом нашої кафедри у 1991 - 1994 рр. був і Осінчук Горислав Васильович – вчитель географії (нині покійний).І справді, активізація та розкриття індивідуальних творчих сил кожного учня є вкрай важливим для процесу здобуття кожною дитиною природничих компетенцій. А тому в цьому процесі метою вчителів є працювати так, щоб в очах дітей ніколи не згасав вогник пізнання та довіри. Головним на уроках, як вважають вчителі-природничники, є поєднання процесів навчання, виховання і розвитку учнів, стимулювання інтересу до вивчення біології, хімії,географії, створення мікроклімату творчої співпраці вчителя і учнів.
Слободзяна Зіновія Григорівна вчитель – ветеран педагогічної праці, вчитель з великим досвідом, що знає як та вміє чого навчити учнів з хімії. Уроки хімії – це робота в групах, яка дає можливість колективної співпраці, щодо опрацювання змісту, а також презентація групами результатів своєї діяльності. Це – навчання хімії не лише словом, а і практично, через дослід, експеримент. А тому її учні часто стають призерами або і переможцями олімпіад з хімії. Слід зауважити, що саме кабінет хімії цьогоріч отримав нове, велике поповнення матеріальної бази, яке дозволить вчительці максимально забезпечити виконання практичної частини програми з хімії. Учням подобається навчатись хімії через цікаві досліди, які можна виконати самостійно, і отримати практичний досвід.
Липка Людмила Анатоліївна – досвідчений фахівець своєї справи. Її уроки біології – це уроки любові до природи і дітей, які проходять з використанням проблемно-пошукових та дослідницьких методів викладання матеріалу. Це уроки співпраці вчителя і учнів на яких вчитель за допомогою інтерактивних прийомів активізує мислення учнів. Її педагогічне кредо – «Дозволь дитині помилитися, бо в ПОШУКУ вона знаходить істину». Діти найбільше цінують в ній знання предмету, щирість, вимогливість і поряд з цим доброту і людяність, а також велике бажання навчити кожного. Її учні вже протягом багатьох років є переможцями та призерами олімпіад районного та обласного етапів Всеукраїнської олімпіади з біології, була перемога і на республіканській олімпіаді. Її учні успішно стають студентами медичних та біологічних спеціальностей, серед її випускників є багато лікарів, вчителів.
Грицух Світлана Вікторівна та Грицух Степан Федорович, вчителі географії, фахівці свого предмету, які пліч-о-пліч трудяться на географічній гімназійній ниві сімейним підрядом. Уроки географії у С.Ф. Грицуха - це технологія навчання у грі. С. В. Грицух – навчає учнів предмету географії з використанням нетрадиційних і нестандартних форм та методів роботи. Діти із задоволенням відвідують уроки географії, не лише тому, що вони цікаві, а і тому, що їх навчають ці мудрі, завжди стримані та добрі вчителі – порадники. Майже щороку вчителів-географів радують перемогами їхні учні, призери та переможці географічних олімпіад як в районі, так і в області, була перемога і на республіканській олімпіаді. Грицух С.В. підготувала переможця обласного конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН з географії.
Отже, кожен вчитель виробив у своїй педагогічній майстерні власний стиль навчальної діяльності, який дозволяє успішно реалізовувати процес навчання та виховання учнів із природничих дисциплін.
Значна увага приділяється вчителями і позакласній виховній роботі, а також роботі з обдарованими дітьми. Учні під керівництвом вчителів-природничників працюють над пошуковими та дослідницькими проектами, беруть участь в різних акціях та конкурсах, експедиціях, проводять предметні тижні, екскурсії із своїми вихованцями.